Informacje

Baza Wiedzy

Pies kosztem uzyskania przychodu

Pies kosztem uzyskania przychodu

😍😍😍GŁASZCZ, ALE TYLKO W CELACH SŁUŻBOWYCH😍😍😍

👍👍👍Katalog kosztów uzyskania przychodów nie jest zamknięty, przedsiębiorcy mogą zaliczać do kosztów różne transakcje. 

👍👍👍 Ważne, aby w razie kontroli wykazać, że dany składnik posłużył do osiągnięcia zysków. Tak więc wydatki na psa mogą stanowić koszt uzyskania przychodu.

👍👍👍 Wydatki na utrzymanie psa, takie jak jedzenie, szczepienia czy tresura, mogą zostać zaliczone do kosztów firmowych np. w sytuacji, gdy biuro znajduje się poza miejscem zamieszkania i pies ma za zadanie chronić firmę lub jest elementem niezbędnego wyposażenia np. pomoc psychologiczna, psychiatryczna, resocjalizacja, ochrona, służby specjalne itp.

📌📌📌 Każdy koszt należy oceniać indywidualnie , nie ma jednoznacznych przepisów mówiących o tym, co można zaliczyć do kosztów podatkowych. Należy jednak pamiętać, aby wydatki były zgodne z ustawą o PIT lub CIT i spełniały następujące warunki :

📌📌📌 zostały faktycznie poniesione,

📌📌📌 są bezpośrednio związane z osiągniętym przez firmę przychodem,

📌📌📌 nie są wymienione w art. 23 ustawy o PIT oraz art. 16 ustawy o CIT, wśród wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów

📌📌📌zostały odpowiednio udokumentowane.

🍀🍀🍀Ciekawą interpretację wydał Dyrektor IS w Katowicach (interpretacja nr IBPBI/1/415-170/10/KB) który stwierdził, że: „wnioskodawczyni może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatki związane z utrzymaniem zakupionego psa, tj. wydatki na jego zakup, wyszkolenie, wyżywienie, opiekę weterynaryjną i szczepienia, lecz jedynie w takiej części, w jakiej pies ten będzie wykorzystywany na potrzeby prowadzonej działalności, a nie dla celów prywatnych”. 

😄😄😄Zapraszamy na nasze kursy
😃😃😃Przygotowujemy Was teoretycznie i praktycznie do zawodu samodzielnego księgowego i asystenta księgowego.
😃😃😃W razie jakichś wątpliwości skontaktuj się z nami lub zajrzyj na naszą stronę internetową, tam znajdziesz szczegółowy opis i program kursów.

szkolenia@diamax.pl 
diamax@diamax.pl
☎ + 48 22 864 38 70 | +48 22 864 14 20 | +48 601 82 50 30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *