Informacje

Baza Wiedzy

Zerowy PIT dla młodych

Zerowy PIT dla młodych już od 1 sierpnia 2019 roku 

👩‍💼Ulga dotyczy osób które:

1. Nie ukończyły 26 lat. Ulga przysługuje do dnia urodzin, przychody osiągnięte po tym terminie zostaną automatycznie opodatkowane,

2. Są zatrudnione na podstawie umowy o pracę (dotyczy również pracy nakładczej i stosunku służbowego) oraz na podstawie umowy zlecenia,

3.Osiągnęły przychód w kwocie 85 528,00 zł w ciągu roku kalendarzowego, przy czym w 2019 roku limit jest proporcjonalny (5/12 rocznego ograniczenia) i wynosi 35 636,67 zł. Średnie zarobki miesięczne musiałyby utrzymywać się na poziomie 7127 zł.

👩‍💼Ulga już obowiązuje

Ulga weszła w życie 1 sierpnia 2019 r. i ma zastosowanie do przychodów uzyskanych od tego dnia.

👩‍💼 Dotyczy jedynie wynagrodzeń

Opodatkowane pozostaną w dalszym ciągu zasiłki, odprawy, odszkodowania za skrócenie okresu wypowiedzenia czy za nieprawidłowe rozwiązanie stosunku pracy, a także część stypendiów i niektóre świadczenia alimentacyjne.

👩‍💼PIT dla młodych a zeznanie roczne

Do sporządzenia zeznania rocznego nie będą zobowiązani pracownicy zatrudnieni w ramach stosunku pracy i zleceniobiorcy, w przypadku gdy podmiot zatrudniający nie pobierał zaliczek na podatek dochodowy z ich wynagrodzenia. W zeznaniu rocznym za rok 2019 zostaną wykazane wszystkie przychody, z wyjątkiem części zwolnionej z PIT. W kolejnych latach konieczne będzie sporządzenie zeznania dla przychodów opodatkowanych w związku z przekroczeniem limitu. Zeznanie złożą również osoby, które w danym roku ukończą 26. rok życia, co spowoduje utratę prawa do korzystania z ulgi.

👩‍💼Zapraszamy na nasze kursy
Przygotowujemy Was teoretycznie i praktycznie do zawodu samodzielnego księgowego i asystenta księgowego.

👩‍💼W razie jakichś wątpliwości skontaktuj się z nami lub zajrzyj na naszą stronę internetową, tam znajdziesz szczegółowy opis i program kursów.

diamax@diamax.pl
☎ + 48 22 864 38 70 | +48 22 864 14 20 | +48 601 82 50 30
https://kurs-ksiegowosci-od-podstaw-do-samodzielnego-ksiegowego/
https://szkolenia.diamax.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *